Očkování

 • Očkovací místo bylo přestěhováno do pavilonu C (stará interna).
 • V provozu je ve středu, čtvrtek a v pátek od 12.15 do 14.15 hodin. 
 • Registrace k očkování  prostřednictvím centrálního rezervačního systému.

Nová vakcína?

Aplikujeme Comirnaty Original/Omicron BA.1, BA.4, BA.5. Jak vyplývá z informací Ministerstva zdravotnictví ČR lze tyto vakcíny podat pouze jako posilovací dávku osobám od 12 let s odstupem 3 měsíců od poslední dávky. Pro základní očkovací schéma je i nadále využívána vakcína s původním složením. https://www.mzcr.cz/tiskove-centrum-mz/v-ceske-republice-jsou-k-dispozici-modifikovane-vakciny/

Informace k OČKOVÁNÍ DRUHOU POSILOVACÍ DÁVKOU:

Druhou posilovací dávku lze podat nejdříve po uplynutí 3 měsíců od podání první posilovací dávky u osob, které dovršily 18 let věku. Ministerstvo zdravotnictví doporučuje aplikaci především osobám nad 60 let. Objednat se je možné prostřednictvím  centrálního rezervačního systému.


Časté otázky a odpovědi k očkování

Ministerstvo zdravotnictví připravilo přehlednou brožuru, ve které najdete odpovědi na nejčastější dotazy v souvislosti s očkováním proti onemocnění covid-19.

brožura Očkujeme se pro život beze strachu

Jen málo preventivních opatření v oblasti ochrany veřejného zdraví se totiž může porovnávat právě s přínosem očkování. Díky očkování se podařilo snížit nejen počet onemocnění, ale zejména počet případů trvalého poškození zdraví či úmrtí na nejrůznější infekční nemoci.

V současné době máme k dispozici vakcíny, které zabraňují více než dvaceti život ohrožujícím nemocem a pomáhají lidem všech věkových kategorií žít delší a zdravější život.

K dispozici jsou také tisková data brožury.

 

 

 

 

 


Organizace očkování na místě, informace: 

 • K dispozici je vakcína Comirnaty od společnosti Pfizer.
 • Pokud potřebujete komunikovat s personálem, volejte v provozní dobu na tel. 603 580 860.
 • Potřebovat budete průkaz totožnosti (občanský průkaz, pas) a průkaz pojišťovny.
 • Nejprve je zapotřebí vyplnit dotazník před očkováním. Vytisknout a vyplnit si jej můžete již předem doma, urychlíte tak celý proces.
 • Pro očkování u nezletilých ve věku 12 – 15 let využívejte dotazník před očkováním – děti. 
 • Vhodné je předem si nachystat také kontaktní telefonní číslo a e-mailový kontakt.
 • Po aplikaci očkovací látky se posaďte na patnáct minut v čekárně, kde budete pro případ nevolnosti pod dohledem zdravotníka.
 • Pokud jste prodělal(a) závažnou alergickou reakcí v minulosti, je čekání prodlouženo na 30 minut. Po uplynutí stanovené doby informujte personál očkovacího centra, následně je možno očkovací centrum opustit. Neopouštějte svévolně prostory očkovacího centra bez informování personálu a před uplynutím výše uvedené doby.
 • V případě jakýchkoliv zdravotních obtíží okamžitě informujte personál centra!

Odpovědi na další dotazy:

 • Jak získám certifikát o provedeném očkování?
  Certifikát o očkování, prodělaném onemocnění, o výsledku negativního testu (jak antigenního, tak PCR testu) si můžete stáhnout na portálu https://ocko.uzis.cz/. Jak postupovat? Na portálu vyplníte své rodné číslo a číslo občanského průkazu. Přihlášení musíte ještě potvrdit SMS zprávou. Doporučujeme proto uvést a zkontrolovat své telefonní číslo, ať už u očkování či v žádance. Další možností, jak certifikát získat, je skrze národní identitu NIA. Na certifikátech jsou uvedené jméno, příjmení a datum narození. Zároveň obsahují QR kód. Svůj certifikát o očkování, prodělaném onemocnění nebo negativním výsledku testu na portálu https://ocko.uzis.cz/ získat také cizinci a děti bez občanského průkazu. Po zadání data narození, e-mailu a telefonní čísla obdržíte ověřovací SMS zprávu. Po přístupu do portálu se zobrazí certifikát.
 • Jaké jsou nežádoucí účinky po očkování?
  Možné nežádoucí účinky jsou popsány v informacích pro očkované. V případě doplňujících dotazů k možným komplikacím se obraťte na lékaře očkovacího centra.
 • Jaký režim mám po očkování dodržovat?
  Odpovědi naleznete v informacích pro očkované. Kromě samotného setrvání v čekárně bezprostředně po očkování se doporučuje v den očkování i následující den dodržovat klidový režim.
 • Jak postupovat, když se u mne vyskytnou nežádoucí účinky po očkování?
  Případné bezprostřední nežádoucí účinky po očkování s Vámi bude řešit lékař očkovacího centra. Pokud se nežádoucí účinky dostaví později (bolest nebo otok v místě injekce, únava, bolest hlavy, bolest svalů či kloubů a méně často i mírná teplota nebo zimnice), obvykle do několika dní samy odezní bez nutnosti léčby. V případě, že zmíněné příznaky přetrvávají déle než tři dny, dochází k jejich zhoršení či se projeví jiné příznaky, kontaktujte svého praktického lékaře. V případě rozvoje závažných potíží mimo zdravotnické zařízení volejte Zdravotnickou záchrannou službu na telefonním čísle 155.

Dotazníky před očkováním:

ve formátu pdf: Dotazník před očkováním VSN R3

U nezletilých ve věku 12 -15 let:

ve formátu pdf: Dotazník před očkováním DET