Cookie Consent by Free Privacy Policy website Řidiči sanitních vozů používají místo vysílaček mobily - VSETÍNSKÁ NEMOCNICE a.s.

Řidiči sanitních vozů používají místo vysílaček mobily

Původní vysílačky, které jsou povinnou součástí vybavení sanitek, mají totiž jen omezený dosah, takže řidiči nebyli zvláště při dálkových jízdách dostupní. I v rámci okresu navíc existují hluchá místa, kde se jim dispečink nemohl dovolat. To už je ale minulostí.

 „Schválili jsme nákup čtrnácti telefonní přístrojů, abychom zlepšili komunikaci mezi vozy a dispečinkem. Zaměstnanci volají v rámci speciální nemocniční telefonní sítě za minimální poplatky, jsou však v dosahu, i když je třeba shání klient,“ konstatoval náměstek vnitřní služby Jaromír Vávra.

Po měsíčním zkušebním provozu si prý řidiči mobilní telefony pochvalují. „Je skvělé, že je můžeme kontaktovat i při dálkových cestách, pokud jim třeba přibude pacient nebo potřebujeme vyzvednout zdravotnický materiál. To jsme dříve museli řešit dalším sanitním vozem,“ nastínila vedoucí oddělení dopravy Hana Michalcová.

Zatím jsou sanitní vozy bez hands-free souprav, proto musí při telefonátu sanitka zastavit. Nemocnice ale plánuje jejich zakoupení. „Čekali jsme, jak se nám mobily osvědčí, po měsíčním zkušebním provozu už víme, že se nám další investice vyplatí. Řidiči jsou klidnější, protože si kdykoliv mohou zavolat pomoc a také se spojit třeba s garážmistrem, pokud mají s vozem nějaké problémy,“ dodala Michalcová.

Navíc je na telefonních číslech mohou při plánovaném převozu kontaktovat i samotní pacienti a informovat se o tom, kdy přesně pro ně řidič dorazí.

 
Jana Oborná
Mluvčí, PR
Nemocnice Vsetín, p. o.
571 818 106, 737 251 967