Cookie Consent by Free Privacy Policy website Starosta předal tradiční dar pro oddělení následné péče - VSETÍNSKÁ NEMOCNICE a.s.

Starosta předal tradiční dar pro oddělení následné péče

Chladící gely, masti, hygienické potřeby a inkontinenční pomůcky za dvaadvacet tisíc korun předal starosta Vsetína Jiří Čunek v pátek 9. prosince oddělení následné péče Vsetínské nemocnice. Zároveň poděkoval za péči, kterou zdravotníci Vsetíňanům poskytují, a popřál jim požehnané vánoční svátky.

 „Vsetínskou nemocnici sice neprovozuje město, nicméně je významnou součástí města a poskytuje jeho obyvatelům, i obyvatelům okolních obcí, kvalitní zdravotní péči. Spolupráce města a Vsetínské nemocnice je dlouhodobě na vysoké úrovni a těším se, že bude i nadále pokračovat,“ uvedl starosta Jiří Čunek. „Setkání s předáním dárků, které nám pomáhají při péči o pacienty oddělení následné péče, se stala již milou součástí Adventu,“ poděkoval za nemocnici náměstek pro léčebnou péči MUDr. Martin Metelka.

Oddělení následné péče poskytuje lékařskou, rehabilitační i ošetřovatelskou péči. Přijímá pacienty, u kterých skončila akutní fáze léčby, poskytuje jim péči, která stabilizuje jejich stav a připraví je na návrat do domácího prostředí, nebo sociálního zařízení. Přijímá rovněž pacienty s chronickými nemocemi, ale i pacienty s nevyléčitelným onemocněním, v terminálním stádiu nemoci. Ročně je zde hospitalizováno na sedm stovek pacientů. „Dva předchozí covidové roky pro nás byly hodně náročné, ale i rok letošní. V květnu, září a říjnu jsme měli obě patra plná pacientů, u nichž byla prokázána nákaza Covid-19. Jsme rádi, že na nás Město Vsetín myslí, je to pomoc dlouhodobá a jsme za ni velmi vděčni,“ dodala primářka oddělení následné péče MUDr. Zuzana Vojtěchová.

 

 

Tisková zpráva ve spolupráci Města Vsetín a Vsetínské nemocnice
Foto: Jan Rohlík, Vsetínská nemocnice