Již nás podpořili

 
            Prvním počinem projektu je sponzorský dar INDET SAFETY SYSTEMS a.s. ve výši 450 tisíc Kč. Určen je na nákup echa (echokardiografu) s jícnovou sondou pro interní oddělení. Echokardiografie umožňuje vyšetření srdce, v současnosti je základní a pravděpodobně i nejrozšířenější zobrazovací diagnostickou metodou. Nezatěžuje organismus zářením, není nutno před vyšetřením podávat kontrastní látku. Jícnová sonda snímá srdce přes stěnu jícnu a vyšetření je přesnější, například pro diagnostiku infekční endokarditidy, nitrosrdečních sraženin a zkratů. INDET SAFETY SYSTEMS a.s. patří k nejvýznamnějším podporovatelům Vsetínské nemocnice, v minulých letech společnost přispěla na nákup lůžek na několika odděleních, ale také pomohla s nákupem potřebných přístrojů.
HOKEJISTÉ. Šek s částkou osmdesát tisíc korun převzala ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková od jednatele VHK ROBE Vsetín Daniela Toboly. Prostředky jsou určeny na podporu projektu Společně pro novou internu, jehož cílem je pomoci s pořízením vybavení nového pavilonu Vsetínské nemocnice. „Internetovou dražbou speciálních hokejových dresů se podařilo získat více než sedmdesát čtyři tisíc korun. Částku jsme tedy dorovnali na rovných osmdesát tisíc,“ uvedl Daniel Tobola. Připomenul, že ve speciálních dresech se vsetínští hokejisté představili 17. února 2018 proti Frýdku-Místku v rámci Hokeje na dřeň 3. Jedná se již o třetí pokračování akce, kdy mohou zájemci vstoupit do registru dárců kostní dřeně přímo na zimním stadionu na Lapači. Tentokrát se pro dárcovství rozhodlo 41 lidí, celkem se během tří ročníků počet potenciálních dárců vyšplhal na sto padesát.

Informace v médiích: pozvánka, videopozvánka, zpráva z akce, internetová dražba, předání výtěžku

FOLKORISTÉ. Tři sta padesát diváků podpořilo koupí vstupenky benefiční akci Vsetínské nemocnice nazvanou Ondrášovské putování. Večerní program Vojenského uměleckého souboru Ondráš se uskutečnil ve středu 25. dubna v Domě kultury Vsetín. K výtěžku 120 tisíc korun přispěly také obec HALENKOV a společnost AUSTIN DETONATOR.
Více zde. 
Projekt SPOLEČNĚ PRO NOVOU INTERNU podpořily valašské obce:

  • Halenkov
  • Leskovec
  • Valašská Polanka
  • Oznice
  • Študlov
  • Francova Lhota
  • Pozděchov
  • Seninka

Děkujeme mnohokrát všem, kteří pomáhají.

KAYAKU SAFETY SYSTEMS. Milá předvánoční setkání s řadou vystupujících i hostů, takový byl Adventní koncert, který se uskutečnil 12. prosince 2018 v nemocniční kapli sv. Růženy. Předán byl i sponzorský dar od společnosti Kayaku Safety Systems ve výši 200 tisíc korun. Společnost podpořila v průběhu roku již podruhé projekt Společně pro novou internu. Ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková v průběhu koncertu poděkovala také dlouholetým zaměstnancům, kteří letos oslavili významná pracovní jubilea: čtyřicet a pětačtyřicet let působení ve Vsetínské nemocnici. Program koncertu připravila Základní umělecká škola Vsetín, její žáci a učitelé.
MĚSTO VSETÍN. Dotaci ve výši 267 tisíc 700 korun poskytli vsetínští zastupitelé Vsetínské nemocnici jako podporu projektu Společně pro novou internu. Tuto dotaci využije na vybavení nového pavilonu Vsetínské nemocnice, konkrétně na nákup vybavení jídelen pro pacienty na všech třech lůžkových jednotkách, zakoupení jídelních stolů a židlí a dále lavic do čekáren v centrálním ambulantním traktu pavilonu. Více zde.